Co warto zobaczyć w Helsinkach?

by: Super User

Od 1 listopada 2021 uruchamiane są połączenia bezpośrednie z Poznania do Helsinek linią Ryanair. Loty będą odbywać się w poniedziałki i w piątki. Co zatem warto zobaczyć w Helsinkach?


Jednym z punktów, od którego można zacząć zwiedzanie stolicy Finlandii jest Plac Senacki. Na tym placu znajduje się dużo ważnych dla Helsinek budyków, a najbardziej z nich wyróżnia się luterańska katedra. W jej budynku znajduje się również kawiarnia. Na samym placu znajdziemy także Uniwersytet Helsiński, pomnik cara Aleksandra II oraz siedzibę premiera Finlandii.

Warto również udać się do hali targowej Vanha kauppahalli, gdzie znajdziemy pamiątki, wyroby artystyczne tubylców oraz spróbujemy tradycyjnych, fińskich przysmaków (wśród nich znajdziemy mięso z łosia lub renifera).

Będąc w Helsinkach nie możemy odpuścić sobie udania się na saunę. Löyly to modna i nowoczesna sauna, która jest połączona z restauracją. Po odwiedzeniu sauny można się schłodzić w Morzu Bałtyckim, który odziany jest w lodowe kry. Jeśli jest to dla Was zbyt ekstremalne - schłodzić się można wybierając zimny prysznic lub wyjść na pokryty śniegiem taras.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu i do sprawdzenia oferty cenowej na przeloty do Helsinek :)

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments